Марица Пловдив загуби от домакина на надпреварата Илбанк (Анкара) с 1:3 (25:23, 18:25, 20:25, 13:25) гейма в първия си мач от турнира за Балканската клубна купа по волейбол за жени. Българските вицешампионки успяха да наложат своето темпо на игра между двете технически прекъсвания на първия гейм.

Въпреки че допуснаха и доста непредизвикани грешки, те успяха да компенсират с резултатна игра - и в нападение, и на блокада, и от сервис, и спечелиха частта с 25:23. В следващите части ефективността на атаките на Илбанк рязко се повиши, въпреки че блокадата на Марица продължи да работи много добре.

Силвана Чаушева стана топреализатор на мача със 17 точки. По 11 точки за Марица добавиха капитанката Ана Радичева и центърът Мария Данчева, която направи цели шест от тринадесетте точкови блокади на отбора в срещата. Днес е вторият мач от състезанието. В него Марица ще срещне румънския КСМ Търговище (Търговище) от 19.00 българско време.