Марица (Пловдив) изкова третата си чиста победа в турнира за Купа България по волейбол за жени и приключи участието си в Група Б като първенец без нито един загубен гейм.  В третия състезателен ден в софийската зала Христо Ботев носителките на трофея надиграха Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:16, 25:13, 25:14) след 62минути игра и вече очакват да научат името на своя съперник на полуфиналите през месец май.  Това ще бъде загубилият мача от Група А между Бургас 2007 (Бургас) и Левски (София), който се играе в момента в Шумен.

Иван Петков остави почти всичките си основни състезателки извън стартовата седморка за срещата с Раковски.  По-младата смяна обаче влезе уверено в мача и поведе с 5:0.  След това възпитаничките на треньора Георги Илиев изравниха играта, но издържаха само колкото да не изостанат с повече до 16:21.  Следващите четири разигравания бяха спечелени от маричанки, а с това и геймът с 25:16.  Пловдивският тим наниза цели шест аса за спечелването на първата част.  По-подобен сценарий се разви и втората, но този път шестте аса на Марица бяха гарнирани и с още по-осезаемо надмощие в атака, което доведе до още по-категоричен завършек – 25:13.  В този момент пловдивчанки си осигуриха и на теория първото място в групата и закотвиха Раковски на дъното.  Третият гейм беше без значение за крайното класиране на двата тима, но това не попречи на момичетата на Иван Петков да запазят концентрация на терена.  Те дръпнаха бързо със 7:0 и спокойно доиграха мача. Симона Николова увенча силната си игра в този гейм със силна атака по диагонала за 25:14, с което сложи точка на двубоя.

Именно Мони Николова стана топреализатор на срещата с 18 точки за Марица.  Вангелия Рачковска добави 14 точки, а Силвия Андреева - 12.  С 12 точки се отчете и най-резултатната в тима на Раковски – капитанката Бояна Андреева.

Марица спечели първото място в групата с актив от 3 победи и 9:0 гейма.  Вторият полуфиналист от потока ще стане ясен по-късно днес, след изиграването и на последния мач.  Това ще бъде победителят от двубоя между Славия (София) и ЦСКА (София), който започва в 17:30.