Марица Пловдив постигна поредната си победа в женската национална волейболна лига и остана само на един успех от първото място през редовния сезон. Този път шампионките победиха с 3:0 (25:19, 25:13, 25:18) като гости Славия София и се завърнаха на първото място в таблицата. Гостенките не подцениха срещата и влязоха в двубоя с обичайните си титулярки, съобщава клубният уебсайт на Марица.

Домакините поддържаха интригата в първия гейм почти до второто техническо прекъсване, но Виктория Григорова бе безмилостна на блокада и помогна на своите да дръпнат напред за крайното 25:19. Във втората част Марица заигра по-добре и на сервис, като в крайна сметка пловдивчанките контролираха положението на корта от началото до края, а Милена Димова сложи край на гейма с успешна атака през центъра за 25:13.

В третия гейм опитната Ася Динова влезе в ролята на разпределител и помогна на своите да окажат съпротива на пловдивчанки и дори да поведат с 13:11. Последва серия от пет поредни точки за Марица, с което на практика изходът от гейма и мача бе предрешен. Общо пет аса нанизаха шампионките в третата част, завършила при 25:18. Топреализатор на срещата стана центърът Виктория Григорова с 13 точки за Марица, четири от които директно от сервис.

Силвана Чаушева и Радосвета Тенева добавиха по 8. За домакините от Славия най-резултатна със 7 точки стана Александра Миланова. Пловдивчанки вече са с актив от 14 победи и 1 загуба при 42 точки (43:4 гейма), но тъй като Левски (София) също е с 14 победи, за да бъдат сигурни за първото място и след края на редовния сезон, момичетата на Иван Петков ще трябва да спечелят и последния си мач. Той е насрочен за този понеделник, 29 февруари, от 17:30 часа срещу Казанлък Волей в залата на Пловдивския университет.