Женските волейболни състави на Левски и ЦСКА стартираха успешно в четвъртфиналните плейофи.

„Сините“ се наложиха с 3:0 при домакинството си на Раковски, докато ЦСКА взе успех с 3:1 срещу Славия.

Левски имаше подчертано превъзходство по време на целия мач, като диктуваше играта. В отделните части срещата се разви при 25:17, 25:15, 25:17.

Левски поведе с 1:0 победи в серията. Следващият мач е на 12 март в Димитровград.

Същевременно ЦСКА надигра с 3:1 гейма Славия в двубой от същата фаза. Гостите от Славия започнаха силно мача, но „червените“ взеха първия гейм при 25:17.

Вторият гейм бе доста оспорвам, като в крайна сметка „белите“ успяха да приключат с успех 27:25 и така интрига в мача се запази.

„Армейките“ успяха да приключат третата и четвъртата част с успех – съответно 25:23 и 25:17, а така се поздравиха и с крайния успех в срещата.

Така ЦСКА поведе с 1:0 победи в серията на Славия. Следващият мач е на 12 март.