Волейболистките на ЦСКА победиха Славия с  3:0 (25:16, 25:13, 25:22), в мач от шестия кръг на женското  първенство на България.

Така "червените" волейболистки записаха  трета победа в шампионата досега, като с три загуби и актив от  10 точки се изкачиха на трето място във временното класиране.

Съставът на Славия пък е с една победа засега, като с пет загуби и 3 точки е на пета позиция.

За втори пореден мач след гостуването в Сливен за ЦСКА не  игра опитната националка Мария Филипова, която остави младите да се изявяват.

Армейките взеха очаквана победа, а треньорката  Юлия Иванова даде възможност на повече състезателки да се появят на площадката.

Волейболистките на Славия от своя страна се опитваха да  бъдат опонент, като имаха частичен успех и за малко можеха да  откраднат гейм на съперничките.

Във втората част "белите"  волейболистки показаха възход и бяха равностойни до 11:11, а в  третата успяха доста да "поизпотят" съперничките, като играха  точка за точка до равенството 22:22.

Във важния момент обаче  ЦСКА успя да надделее, като не допусна изненади и затвори мача с чиста победа.

В друг мач от кръга, Марица Пловдив се наложи над Казанлък Волей също с 3:0 /26:24, 25:23, 25:16/