България се наложи с 3:1 над Хърватия като гост в последния мач от световните серии Гран при, проведени град Пореч. Родните  националки останаха на първо място в поток "S" и продължиха  отличната си серия, която трябва да пренесат в Самоков за  следващия етап от надпреварата.

България загуби първия гейм след допълнителни разигравания, а  във втория националките играха много силно в края, за да се  наложат по същия начин над хърватките и да изравнят мача.  Последва много добър трети гейм и победа на едва 18 точки, като  в тази част се разигра и най-силната българска състезателка от  началото на турнира Добриана Арабаджиева, която имаше пункта в  актива си.

Чудесна серия от 9:3 точки в полза на България беляза началото  на четвъртия гейм, а възпитаничките на селекционера Владимир  Кузюткин удържаха аванса си до самия край, за да спечелят за  шести път в сериите.

Най-резултатна за българките остана Арабаджиева с 21 точки, а  Елица Василева добави други 18.

Хърватия    - България    1:3 (27:25, 24:26, 18:25, 19:25)
Кения    - Австралия    3:2 (25:17, 18:25, 25:21, 22:25, 15:11)

1. България    3 3 0 9:2 9 точки
2. Хърватия    3 2 1 7:4 6
3. Кения    3 1 2 4:8 2
4. Австралия    3 0 3 3:9 1