Без българския национал и капитан на отбора Стилиян Петров, Астън Вила записа неприятна загуба с 0:1 в първия мач от плейофите на Лига Европа срещу австрийския Рапид Виена. Петров остана на резервната скамейка, но така и не влезе в игра.

Мениджърът на Вила Мартин О’Нийл заложи на експериментален състав, в който попаднаха някои футболисти, взимащи по-рядко участие в мачовете на тима.

Единственото попадение в мача бе вкарано буквално от съблекалнята след точен изстрел на Никича Йелавич в 1-та минута.

Отсъствието на Стилиян се усети в действията в средата на терена, а в предни позиции липсваше Джон Кърю, който отпадна от мача заради контузия.

Въпреки загубата, Астън Вила остава фаворит в сблъсъка. Вторият мач между двата тима е следващия четвъртък на „Вила Парк” в Бирмингам.