Вердер Бремен победи Волфсбург с 2:1 в мача за Суперкупата на Германия на „Волксваген Арена”.

Носителите на Купата на страната поведоха в резултата още през първата част. Торстен Фрингс изпълни корнер, Саного отклони, а Пер Мертезакер вкара за 1:0. При този резултат завърши и първата част.

Шампионите на Бундеслигата възстановиха статуквото в 67-та минута, когато Графите получи топката и от 15 метра не остави никакъв шанс на противниковия вратар за 1:1.

Едва в 81-та минута „бременските музиканти” успяха да стигнат и до победното попадение за 2:1, дело на Фритц.

Вердер получи възможност да изпълни дузпа в самия край на срещата. Саного стреля с глава в 90-та минута, но Байер с ръка спря кълбото на самата голлиния. Играчът на Волфсбург получи червен картон, а бременци спечелиха 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Фринг, който обаче сбърка и не успя да вкара трето попадение за своя отбор.