Волфсбург се изкачи, макар и временно, до четвъртата позиция в Бундеслигата. Това стана след победата на "вълците" над Хамбургер с 3:1 като гости.

Те са на две точки пред Байер Леверкузен, който обаче има мач с Нюрнберг в неделя. Този мач е от значение и за битката за оцеляване.

Волфсбург откри резултата още във 2-ата минута, когато точен беше Иван Перишич. До почивката точен беше и Кевин де Брюин в 42-ата.

Резултатът започна да добива застрашителни размери за домакините след третия гол, дело на Ивица Олич малко след почивката - в 49-ата минута.

Иво Иличевич все пак намали за Хамбургер в 58-ата, но последва нов натиск на "вълците", които направиха още три пропуска, а веднъж треснаха и гредата чрез Луис Густаво.

Така битката за Топ 4 и за оцеляване се завърза още повече и следващите три кръга ще предложат много интрига.