Лудогорец изигра поредния си уникален мач в Лига Европа и след 3:3 в София успя да отстрани италианския гранд Лацио. 1/16-финалния реванш на "Васил Левски" премина през невероятни обрати, но с борба до последния съдийски сигнал и известна доза късмет момчетата на Стойчо Стоев успяха да изтръгнат равенството, което бе достатъчно за продължаването в следващата фаза.

Преди седмица в Италия българските "орли" клъвнаха съименниците си по прозвище с 1:0 благодарение на Роман Безяк, който днес поведе своите съотборници, когато нашият представител губеше с 0:2 в резултата.

ПОДРОБЕН ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА - ВИЖТЕ ТУК!

Мачът започна много лошо за Лудогорец, който получи гол още в първите секунди на срещата. Кейта Балде направи много впечатляващ пробив, нахлу в наказателното поле на Лудогорец, преодоля няколко защитници на домакините, след което излезе сам срещу Владислав Стоянов и вкара във вратата му.

Три минути по-късно Кейта Балде отправи нов опасен удар по посока на вратата на Лудогорец, но топката премина в страни от десния стълб.

Първата сериозна опасност пред Федерико Маркети бе в 10-та минута. Йордан Минев с глава свали топката към Роман Безяк, който веднага стреля, но в страни от десния стълб на вратата на Маркети. Четири минути по-късно Михаил Александров пусна перфектен пас към Марселиньо, който излизаше сам срещу Федерико Маркети, но бе застигнат от защитник на Лацио, който го притисна и бразилецът стреля слабо в ръцете на италианския вратар.

Лацио бе много близо до това да вкара втори гол в 17-та минута, когато Кейта Балде центрира в наказателното поле на Лудогорец, където Антонио Кандрева засече топката с глава, но ударът му бе слаб и Владислав Стоянов спаси.

В ответната атака се откри добра възможност пред Роман Безяк, който шутира, но не успя да намери очертанията на вратата на Лацио.

Лудогорец организира опасна атака в 27-та минута, когато Върджил Мисиджан направи добър пробив и центрира опасно в наказателното поле на Лацио, но Джузепе Биава се намеси и първоначално изби топката, Роман Безяк обаче стреля със задна ножица, но Федерико Маркети улови топката без проблеми.

До края на първото полувреме двата отбора намалиха оборотите и до по-сериозни положения не се стигна.

След почивката действията продължиха да бъдат двуостри, като българите опитаха да натиснат и в 50-ата минута едно неразчетено излизане на Маркети извън наказателното поле можеше да им помогне , но „орлите“ не успяха да се възползват от ситуацията.

Вместо това четири минути по-късно резултатът стана 0:2. Лацио организира мълниеносна контраатака, при която Онази изведе Переа очи в очи със Стоянов, а нападателят технично стреля между краката на вратаря.

Лудогорец видя, че вече няма какво да губи и вложи всички сили в атака. Италианците пък леко намалиха оборотите, доволни от преднината си, и в средата на полувремето дойде най-силният период за родния шампион. В 65-ата минута Роман Безяк успя да изненада Маркети с шут от границата на наказателното поле, ала за негово съжаление кълбото отскочи от десния стълб, след което вратарят на гостите го улови. Две минути по-късно обаче Ешпиньо пусна хубав пас към Безяк в наказателното поле и от 14 метра по диагонала словенецът стреля, топката рикошира в защитник на „лациалите“ и прехвърли Маркети за 1:2.

Лудогорец се приближи невероятно близо до сензацията 12 минути преди края, когато невероятна грешка на Маркети. На около 25 метра от вратата Златински овладя избита от защитата топка и стреля параболично от въздуха. Италианският вратар обаче се намеси нелепо при не толкова трудната наглед топка и я улови чак зад голлинията, което не убегна на страничният съдия – 2:2.

Мечтата на Лудогорец обаче поживя само 4 минути. Биава хвана в крачка защитата на домакините с 40-метров пас, а зад гърба на Кайсара изскочи Билия. Халфът стреля с глава, Влади Стоянов спаси, но резервата Миро Клозе бе на място, за да направи 3:2.

Нашият шампион изглеждаше обречен, но късметът го целуна още веднъж в 88-ата минута. Безяк се пребори с централните защитници за една изсипана топка и я насочи към Жуниор Кишада в наказателното поле. Бразилецът, затиснат от вратар и защитник някак успя да отклони кълбото с левия си крак, а то се удари в дясната греда и влезе в мрежата.

източник: БГНЕС

По-късно тази вечер ще стане ясен и следващият съперник на Лудогорец. Той ще бъде победителят от двойката Валенсия - Динамо Киев, като испанците спечелиха с 2:0 при гостуването си в Кипър, където се игра първия мач.

Лудогорец ще бъде домакин в първия 1/8-финален мач на 13 март, а след това гостува на реванша след седмица.

Лудогорец - Лацио 3:3