Анжи Махачкала се класира за първи път в историята си на осминафинал в Лига Европа, след като в гостуването си на Хановер в 1/16-финал-реванш завърши 1:1. В първата среща в Русия богаташите от Махачкала се наложиха с 3:1, и така с общ резултат 4:2 продължават напред. В следващия етап Анжи ще се изправи срещу английския Нюкасъл, отстранил Металист Харков.

Първото полувреме на реванша между Хановер и Анжи премина много равностойно, като и двата отбора нямаха много шансове. Домакините започнаха по-добре вторите 45 минути, но чак в 70-та минута успяха да намерят пробойна във вратата на руснаците. Сержо Пинто успя да реализира за 1:0 след подаването на Шаболж Хущи.

Заради силния снеговалеж, мачът бе продължен с осем минути. Именно в техния край, Ласина Траоре успя да отбележи гол и за Анжи, след като излезе очи в очи с Цилер.

Анжи е домакин на Нюкасъл на 7 март, а седмица по-късно е реваншът в Англия.