Шотландският шампион Селтик постигна много важна победа при гостуването си на Спартак Москва с 2:3 в среща от група G на Шампионската лига. „Детелините“ поведоха рано в резултата чрез Гари Хуупър, но с два гола на Емануел Еменике играчите на Унай Емери обърнаха хода на мача.

Петнайсетина минути след началото на втората част те обаче останах с човек по-малко, което се оказа решаващо за изхода на двубоя. В 71-ата руският национал Дмитрий Комбаров си вкара автогол, а в самия край на мача Йоргос Самарас с глава донесе трите точки за своя тим.

Така отборът на Емери допусна втори пореден обрат в най-авторитетния клубен турнир на Стария континент, след като в първия си мач загуби по абсолютно същия начин срещу Барселона на „Камп Ноу“. Испанецът заложи на най-доброто, с което разполага – Еменике, Ейдън Макгийди и Ари създадоха всичко по-интересно в предни позиции, докато аржентинците Николас Пареха и Хуан Инсуралде трябваше да спират атаките на гостите през центъра.

От другата страна на терена Нийл Ленън също нямаше проблеми с контузени играчи и предпоставките за равностоен мач бяха на лице.

След няколко несполучливи атаки в началните минути, Микаел Лустих подаде добра топка от фланга към Гари Хуупър, а нападателят я прокара покрай Сергей Песяков за 1:0.

Gary Hooper by rrmisas

Мачът си остана все така двуостър, като след попадението и двата тима имаха нелоши шансове да поразят вратата на съперника. Все пак в 41-ата минута Ари бе изпуснат от защитата в черно, пое дълъг пас в наказателното поле и с успореден пас задължи Еменике да вкара - 1:1.

Gol de EMENIKE by rrmisas

Голът очевидно разклати самочувствието на шотландците и минути след почивката те допуснаха ново попадение във вратата си. Еменике отново бе на правилното място и в точното време, за да оформи първия обрат за вечерта, възползвайки се от лоша намеса на вратаря Форстър.

Doblete de Emenike by rrmisas

В 63-ата минута обаче Инсуралде бе изгонен с директен червен картон и по този начин принуди тима си да се брани, вместо да реши мача с още един гол. Селтик веднага надуши възможността и постоянният им натиск доведе до автогол в 71-ата минута. Левият бек Дмитрий Комбаров прати топката в собствената си врата след бърза атака на "детелините".

Kombarov (p.p.) by rrmisas

Драмата обаче остана за последните секунди на срещата, когато шотландците започнаха да сипят топки в наказателното поле на Спартак. В 90-ата минута Емилио Изагире изпрати поредното центриране от левия фланг, а Самарас надигра пазача си и с глава изпрати кълбото неспасяемо в долния ляв ъгъл.

Gol de Samaras by rrmisas

Така след първите си два мача Селтик събра 4 точки и поне временно оглави групата, докато не стане ясно какъв е резултатът от другия мач между Бенфика и Барселона. Спартак пък се очертава като абсолютния аутсайдер, след като е без спечелена точка до момента.