Испанецът Хорхе Лоренсо с "Ямаха" спечели състезанието по мотоциклетизъм в клас MotoGP за Голямата награда на Франция на пистата в Льо Ман, четвърти кръг от световния шампионат на писта.

Лоренсо, който е световен шампион за 2010-та година, финишира за 49:39.743 минути и изпревари с 9.905 секунди седемкратния световен шампион в кралския клас Валентино Роси (Италия) с "Дукати".

За Лоренсо това беше 40-та победа в кариерата.

Трети се класира световният шампион Кейси Стоунър (Австралия) с "Хонда" с изоставане от 11.298 секунди.

Лоренсо води в генералното класиране след четвъртия кръг с 90 точки. Стоунър е на втора позиция с 82 точки, а Дани Педроса (Испания) с "Хонда" е трети с 65 точки.

Педроса днес завърши четвърти, на 29.361 секунди след победителя.

Томас Люти (Швейцария) с "Хонда" спечели състезанието по мотоциклетизъм в клас Moto2 за Голямата награда на Франция на пистата в Льо Ман, четвърти кръг от световния шампионат на писта.

Швейцарецът финишира за 50:02.816 минути в 26-те обиколки.

Втори се класира Клаудио Корти (Италия) с "Хонда" на 6,354 секунди.

Трети е Скот Ридинг (Англия) с "Хонда", на 12.162 секунди от лидера.

Испанецът Пол Еспаргаро (Испания) с "Хонда", който остана шести днес, излезе начело в генералното класиране със 71 точки след четвъртия кръг за сезона. Втори със 70 точки е Марк Маркес (Испания) с "Хонда", а трети - Томас Люти с 68 точки.

В клас Moto3 спечели Луис Роси (Франция) с "Хонда" с 49.12.390 минути.

Втори е Алберто Монкайо (Испания) с "Калекс КТМ" с изоставане от 27.348 секунди.

Трети финишира Алекс Ринс (Испания) с "Хонда", на 28.899 секунди.

В генералното класиране начело е Сандро Кортезе (Германия) с КТМ с 67 точки. Днес той завърши шести. След него са испанецът Маверик Винялес с "Хонда" с 55 точки, а Луис Салом (Испания) с КТМ е трети с 49 точки.