Манчестър Сити е много близо до титлата в Англия, след като в изключителен важен мач от предпоследния кръг победи Нюкасъл като гост с 2:0.

По този начин Сити се нуждае от победа в последния си мач у дома срещу Куинс Парк Рейнджърс, за да вдигне трофея под носа на градския съперник Юнайтед. „Червените дяволи“ от своя страна ще трябва да се надяват на издънка на Сити в последния кръг или да побеждават в своите предстоящи два мача с по 5-6 гола разлика, за да изпреварят „гражданите“.

В Нюкасъл гостите бяха по-добрият отбор на терена през цялото време и дори можеха да стигнат и до по-убедителна победа, ако не бяха многото пропуски пред вратата на Крул. В герой за Сити се превърна Яя Туре, който реализира и двете попадения в мача.

Двубоят започна с няколко добри възможности за „гражданите“, но Крул спаси ударите на Силва и Агуеро. Малко след това пък вратарят сбърка при излизане напред срещу Агуеро и остави вратата си празна, но Уилямсън оправи грешката му като изби.

източник: Reuters

Нюкасъл също можеше да вкара като при една атака първо удар на Ба бе избит от Клиши, а след това топката стигна до Бен Арфа, който шутира, но Харт спаси по страхотен начин. Демба Ба също бе активен и на няколко пъти стреля опасно към вратата на Сити.

Най-добрият шанс през първото полувреме се откри пред Гарет Бари в 41-а минута. Топката попадна в халфа в удобна позиция и той стреля като ударът изглеждаше неспасяем, но Давид Сантон от голлинията успя да изчисти и да запази нулевото равенство на почивката.

През второто полувреме гостите засилиха натиска си и в 70-а минута бяха възнаградени за усилията си. Яя Туре организира страхотна атака и след пасове с Де Йонг и Агуеро, се озова на границата на наказателното поле, откъдето с перфектен техничен удар вкара в левия ъгъл покрай плонжа на Крул.

5 минути след това Силва изведе Агуеро сам срещу вратаря на домакините, но аржентинецът сам не повярва как изстреля топката встрани от вратата. Папис Сисе можеше да изравни в 79-а минута, но не успя, а малко след това Туре стреля в аут.

В 83-а минута котдивоарецът отново бе в центъра на събитията, но пак не вкара. Той остана очи в очи с Крул, но при опита си да мине покрай него се подхлъзна. Топката все пак стигна до Агуеро, но и неговият удар излезе над вратата.

„Гражданите“ отново изтръпнаха в 87-а минута, когато Амеоби стреля, но Ричардс блокира удара.

Точка на спора все пак сложи отново Туре с втория си гол в 89-а минута. Мълниеносна контра атака завърши с пас на Клиши към котдивоареца, който този път майсторски си пое топката и с точен удар вкара за крайното 2:0.

В класирането Сити има 86 точки, а Юнайтед е с 83 и мач по-малко, който ще се играе от 18 часа – домакинство на Суонзи. Каквото и да стане в него обаче, преди последния кръг Сити ще остане лидер заради по-добрата си голова разлика. Нюкасъл пък загуби ценни точки в борбата си за място в Шампионската лига. „Свраките“ остават на пето място с 65 точки.