Двукратният шампион Анди Мъри от Великобритания се класира за полуфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 7,66 милиона долара.

Поставеният под номер 2 в схемата Мъри победи без проблеми 11-ия в схемата Давид Гофен от Белгия с 6:2, 6:2 за 96 минути.

"Трябваше да остана стабилен във втория сет, най-вече физически. Въпреки този резултат не беше лесно, много от точките бяха трудни", коментира Мъри.

Двукратният олимпийски шампион не е допуснал нито един пробив в първите си три мача в Шанхай и не е загубил сет в последните си девет срещи от средата на септември.

На полуфиналите 29-годишният Мъри ще играе срещу Жил Симон от Франция, който победи Джак Сок (САЩ) с 4:6, 6:4, 7:6(5) за 2:40 часа.

Симон и Сок си размениха по четири пробива в първите два сета, а в третата част двамата печелеха подаванията си.

Сок поведе с 2:0 в тайбрека, но Симон стигна до обрат и затвори мача със 7:5.  Американецът имаше проблем с дясната ръка и поиска медицинско прекъсване при 4:4 във втория сет./ БТА