Водачът в схемата Анди Мъри загуби сет за първи път от 11 мача, но надигра Мартин Клижан от Словакия с 6:3, 6:7(5), 6:0 в първия кръг на турнира по тенис във Виена.

Шотландецът, който спечели надпреварата преди две години, започна участието си във Виена след две поредни титли в Пекин и Шанхай, в които не загуби сет.

Мъри спечели с 6:3 в първия сет, а във втория сервираше за спечелване на мача при 6:5, но допусна пробив, а след това загуби в тайбрека с 5:7. Това само мобилизира шотландеца и той не даде дори гейм на словака в решителния трети сет, спечелвайки с 6:0.

Във втория кръг Мъри играе с Жил Симон от Франция.

Иво Карлович от Хърватия и Джон Иснър от САЩ станаха първите четвъртфиналисти във Виена, след като спечелиха срещите си от втория кръг. Осмият в схемата Карлович победи

Дамир Джумхур от Босна и Херцеговина със 7:6(6), 4:6, 7:6(5). Хърватинът губеше с 1:5 в третия сет, но успя да обърне развоя на мача и да спечели след тайбрек.

Джон Иснър се справи със съпротивата на Фелисиано Лопес и го победи със 7:6 (1), 3:6, 7:6 (2). /БТА