Олимпийският шампион от Лондон преди четири години Анди Мъри е на финала на олимпийския турнир и в Рио де Жанейро. Това се случи, след като британецът взе набързо скалпа на поставения под номер четири японец Кей Нишикори на предпоследното стъпало в надпреварата.

Шотландецът нямаше особени проблеми в този мач. Той го взе с 6:1, 6:4, а двамата прекараха на корта по-малко от 80 минути.

В първия сет Мъри просто прегази съперника си, реализира два пробива и набързо го взе с 6:1, за да поведе с 1:0 сета. Във втория световният номер две имаше нужда само от един пробив, за да реши всичко. Той го постигна в петия гейм, когато стигна до три брейкбола и реализира още първия.

Той не даде нито един шанс на съперника си да заличи тази преднина и затова логично стигна до успеха. Анди Мъри ще чака на финала победителя от мача между Рафаел Надал и Хуан Мартин дел Потро.