Марин Чилич записа победа в първия си мач от АТР тура след шокиращия триумф на US Open, като днес хърватският тенисист победи Ян Бай с 6-3, 6-4, за да се класира за втория кръг на Откритото първенство на Китай.

26-годишният гигант си взе 3-седмична почивка след невероятното си представяне в Ню Йорк, където спечели първата си титла от Големия шлем. Днес той поднови битката си да намери място на Финалите на световния тур по успешен начин, след като спаси всички 4 възможности за проби, открили се пред съперника му, за да запише чиста победа след час и 21 минути. Чилич е двукратен финалист в Пекин, като през 2009 година загуби мача за титлата от Джокович, а през 2011 - от Бердих. За място в третия кръг хърватинът ще спори с бразилеца Жоао Соуса, който победи квалификанта Теймурас Габашвили в три сета. /БГНЕС