Националът на България за купа "Дейвис" Александър Лазов се класира за полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Олдензаал (Холандия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Лазов, осми поставен в схемата, победи номер 4 Жулиен Обри (Франция) с 6:0, 5:7, 6:7(4), след като направи седем пробива.

Българинът постигна пробив за 5:4 във втория сет и сервираше за мача, но загуби следващите три гейма.

В третата част Лазов спечели с тайбрек със 7:4 точки. Така той заработи 8 точки за класацията на АТП и 753 долара.

На двойки Лазов и Себастиан Бонапарт (Холандия) достигнаха до четвъртфиналите, където по-късно днес ще играят с номер 1 в схемата Дарън Уолш (Великобритания) и Романо Францен (Холандия).