Националът на България за купа "Дейвис" Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира по тенис в Шимкент (Казахстан) с награден фонд 10 хиляди долара.

Водачът в схемата Кузманов победи руснака Павел Котов със 7:6(5), 6:3 за 1:48 часа.

Българинът заработи 1 точка за световната ранглиста и 172 долара, а в следващия кръг ще играе срещу квалификанта Павел Цой (Узбекистан).

Шампионът на България Васко Младенов стартира с успех участието си на турнира в Киев (Украйна) с награден фонд 10 хиляди долара.

Националът за Купа "Дейвис" Младенов, който е осми поставен, победи Леон Шут (Германия) със 7:6(4), 6:7(2) и 6:4 за 2:44 часа.

В спор за място на четвъртфиналите Младенов ще се изправи срещу представителя на домакините Даниил Заричанский.

На двойки Младенов и Ян Сабанин (Русия), втори в схемата, загубиха в първия кръг от руснаците Александър Малишев и Максим Малишев с 3:6, 6:3, 4-10 за 69 минути./БТА