Националът на България за купа "Дейвис" Димитър Кутровски  отпадна във втория кръг на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в германския град Касел с награден фонд 15 хиляди  долара. Поставеният под номер 4 Кутровски загуби от Душан Лойда  (Чехия) с 0:6, 6:3, 3:6.

26-годишният софиянец загуби първите седем гейма в мача, но  преодоля пробив пасив и успя да постигне обрат във втория сет. В решаващата трета част българинът загуби подаването си за  3:5 и не ,спя да си върне пробива, въпреки че имаше щавс за  това. Кутровски заработи 1 точка за класацията на АТП и 258  долара.

По-късно днес той и Максимилиан Нойкрист (Австрия) ще играят на четвъртфиналите на двойки срещу представителите нва  домакините Щефан Зайферт и Георг фон Масо./БТА