Григор Димитров отстрани Стан Вавринка с 2:1 сета /7:6, 3:6, 6:3/ в третия кръг на Мастърса в Мадрид. Победителят се класира за четвъртфиналите в турнира.

Двубоят между двамата бе първи в програмата на корт "Arantxa Sanxhez-Vicario". Димитров поведе в преките двубои срещу швейцареца с 3:2 успеха.

Григор си гарантира 100 315 евро от наградния фонд и 180 точки за ранглистата, а на четвъртфиналите ще срещне четирикратния шампион Рафаел Надал, стига испанецът да не допусне изненада срещу Симоне Болели по-късно..

Григор Димитров и Стан Вавринка

източник: Gulliver/Getty Images

Проследихме мача на живо:

Димитров започна добре мача и поведе с 1:0 гейма. Вавринка обаче също взе своето подаване и изравни резултата.

Григор също нямаше сериозен проблем при своя сервис и отново излезе напред в резултата - 2:1.

Мачът продължи гейм за гейм, като Вавринка изравни за 2:2.

След много оспорван пети гейм, в който по начало беше изоставащ в резултата, Димитров загуби и допусна пробив - 2:3.

Българинът обаче бързо отвърна на удара, на свой ред направи пробив и изравни резултата - 3:3. Нашият тенисист продължи в същия дух и излезе напред - 4:3.

Швейцарецът стигна до ново равенство при свой сервис - 4:4. Гришо обаче остана на гейм от спечелване на сета, повеждайки с 5:4. Вавринка отново изравни - 5:5.

Димитров поведе с 40-0, после допусна изравняване, но в края се концентрира и спечели гейма за 6:5.

Стигна се обаче до тайбрек след 6:6. Тайбрекът също беше оспорван, но в крайна сметка Димитров се оказа по-добър - 7-5, печелейки първия сет със 7:6.

Вторият сет започна с гейм за Вавринка. Димитров допусна пробив при свой сервис за 0:2, въпреки че положи усилия да навакса началното си изоставане в този гейм.

Авансът на Вавринка набъбна на 3:0 в негова полза.

Димитров взе своя сервис и намали резултата на 1:3. Вавринка обаче отново бързо възвърна трите гейма аванс. Димитров стигна до намаляване на резултата за 2:4.

Швейцарецът се доближи само на един гейм от спечелването на втория сет, повеждайки с 5:2.

Григор остана в сета, намалявайки на 3:5. Вавринка обаче не допусна обрат, спечели с 6:3 и изравни резултата в сетовете - 1:1.

Третият сет започна със сервис за българина и успех за него - 1:0. Статуквото бе възстановено бързо от Вавринка - 1:1.

Григор се пребори за успех в третия гейм и поведе с 2:1. Вавринка също не сбърка - 2:2.

Нашият тенисист излезе от трудна ситуация при своето подаване и успя отново да излезе напред - 3:2. Вавринка продължи да печели безпроблемно своите подавания и направи 3:3.

Димитров спечели на нула седмия гейм и отново излезе напред за 4:3.

Григор направи пробив в много важен момент и поведе с 5:3, след като оползотвори един от трите си скрити мачбола.

Димитров спечели с 6:3 в третия сет, а с това и мача с 2:1 сета.