Франция се класира за финала за Купа Дейвис с убедителното 4-1 победи  над Чехия. В последния мач на сингъл на световното отборно първенство за мъже Гаел Монфис се наложи с  5:7, 6:4, 7:5 над Лукаш Росол.

По-рано днес Иржи Весели постигна единствения успех за гостите, след като се наложи в два сета  над Жюлиен Бенето с 6:4, 6:3. Но още вчера "петлите" си бяха осигурили място на финала и този успех беше само за престиж.

Монфис направи обрат и взе мача за час и 49 минути. Съперник на Франция е Швейцария, като срещите ще се играят на 21-23  ноември в Лил. До момента двата отбора имат 12 мача за Купа Дейвис и  резултатите са убедително в полза на Франция- 10 победи и 2  поражения.

За последен път двата отбора са се изправили един  срещу друг през 2004-а година на четвъртфинал и също спечелен от петлите с 3-2 победа./БТА