Роджър Федерер се класира за четвъртфиналите на Мастърса в Торонто след изключително трудна победа със 7-6(5) 6-7(3) 6-4 над Марин Чилич в двубой, приключил след 2 часа и 40 минути здрава битка.

Двукратният шампион от турнира трудно достигна до успеха, макар да имаше възможност да сложи край на срещата много по-рано. Още при резултат 5-4 във втория сет той достигна до цели шест възможности за пробив, които бяха с цената на мачболи. Хърватинът обаче отрази всеки един от тях.

Ситуацията в решителния трети сет не се промени до резултат 4-4, когато Маестрото направи своя решителен удар, реализирайки първия пробив от началото на двубоя. В следващия гейм швейцарецът не сгреши, сервирайки за крайната победа.