Водачът в схемата Роджър Федерер отпадна на полуфиналите на турнира по тенис на трева в германския град Щутгарт с награден фонд 675645 евро. Швейцарецът загуби от номер 3 Доминик Тийм (Австрия) с 6:3, 6:7(7), 4:6 за близо два часа игра. Двубоят на два пъти беше прекъсван заради дъжд.

Федерер започна отлично срещата и без проблеми спечели първия сет. Във втората част Тийм пропиля аванс от 5:0. Швейцарецът изравни, а след това в тайбрека пропусна два мачбола.

Австриецът изравни сетовете, след което заваля дъжд. След около 40 минути двамата се върнаха на корта. Тийм поведе с пробив за 4:3, но срещата отново беше прекъсната.

При подновяването на играта 22-годишният австриец спечели двете си подавания, а с това и мача. На финала той ще играе с победителя от двубоя между Хуан Мартин дел Потро (Аржентина) и номер 7 Филип Колшрайбер (Германия).