Националът на България за купа "Дейвис" Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в италианския град Андрия с награден фонд 42500 евро и гостоприемство.

Кузманов и Егор Герасимов от Беларус победиха третите поставени в основната схема Костин Павал и Патрик Григориу (Румъния) с 6:1, 6:4 за 41 минути.

Двамата заработиха по 17 точки за световната ранглиста и по 270 евро. Следващите им съперници са Марко Кюдинели (Швейцария) и Франк Мозер (Германия).

На сингъл Кузманов отпадна в първия кръг. Той отстъпи в оспорван мач пред румънския квалификант Петру-Александру Лункану с 6:7(8), 5:7 за 2:24 часа. 22-годишният българинът направи четири пробива в двубоя, но допусна пет. Той все пак заработи 440 евро. /БТА