Защитаващата титлата си Анастасия Павлюченкова (Русия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в австрийския град Линц с награден фонд 250 хиляди долара.

Поставената под номер 5 Павлюченкова победи белгийката Кирстен Флипкенс с 6:4, 7:6(2).

Рускинята навакса ранно изоставане от 1:4 и със серия от пет поредни гейма спечели първия сет, а в оспорваната втора част се стигна до тайбрек, който 21-ата в световната ранглиста доминираше и взе със 7:2 точки.

За място на полуфиналите Павлюченкова ще се изправи срещу вицешампионката от 2011 година Доминика Цибулкова (Словакия)

Втората в схемата Цибулкова се наложи над германката Аника Бек с 6:1, 6:3 след малко повече от час.

Поставената под номер 3 Медисън Кийс (САЩ) нямаше никакви проблеми и елиминира Мизаки Дои от Япония с 6:2, 6:0 за 47 минути.

Кийс ще срещне френската квалификантка Осеан Доден на четвъртфиналите.

Швейцарката Виктория Голубич пък се справи с Юлия Гьоргес от Германия със 7:5, 6:4.

Гьоргес сервираше за първата част при 5:4, но пропиля един сетбол, а след това допусна обрат. Във втората част германката поведе с 4:0, но отново не успя да запази преднината си и Голубич триумфира със серия от шест поредни гейма./БТА