Джоана Конта спечели титлата от турнира по тенис в Станфорд, след като на финала надигра лидерката в схемата и двукратна шампионка Винъс Уилямс (САЩ) със 7:5, 5:7, 6:2.

Британската тенисистка, поставена под номер три, победи драматично в първия сет със 7:5 и поведе с 4:1 във втория. След това 36-годишната Винъс Уилямс спечели шест от следващите седем гейма, изравнявайки резултата. Конта успя отново да вземе инициативата в мача и да победи значително по-лесно в третата част с 6:2.

Опитната петкратна шампионка на "Уимбълдън" Уилямс има шест загубени финала в Станфорд, където пада в мачовете за титлата през 1998, 1999, 2004, 2005, 2009 и 2016 година.

Шампионският трофей е първи от турнирите на УТА в кариерата на 25-годишната Конта, която заема 14-а позиция в световната ранглиста.

Джоана Конта достигна до полуфиналите на Откритото първенство на Австралия през януари, като една от най-големите й победи в Мелбърн е срещу Винъс Уилямс. /БТА