Националката на България за "Фед Къп" Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в зала във френския град Поатие.

Шиникова стартира с победа над осмата поставена в схемата Щефани Фьогеле (Швейцария) със 7:6(4), 2:6, 6:4 след два часа игра. 24-годишната софиянка пропиля аванс от 5:3 в първия сет, но в последвалия тайбрек тя поведе с 4:0 точки и задържа преднината си.

Бившата номер 42 в света Фьогеле изравни резултата, след като направи серия от пет поредни гейма във втората част. Решаващият трети сет вървеше равностойно, като в десетия гейм Шиникова успя да реализира единствен пробив, за да триумфира.

Така българката заработи 1520 долара и 13 точки за световната ранглиста, в която заема 137-ото място в момента. За място на четвъртфиналите тя се се изправи срещу срещу Екатерина Александрова (Русия), 136-а в класацията на УТА./БТА