Българката Сесил Каратанчева се класира за втория кръг на квалификациите на турнира по тенис на твърди кортове "Пан Пасифик" в японската столица Токио.

Българката, която е поставена под номер 4 в схемата на пресявките, се наложи над представителката на домакините Киока Окамура с 6:3, 6:4 за 86 минути.

Каратанчева направи пробив за 3:1 в началото на мача, след което отново взе подаването на съперничката си за 5:3 и при свой сервис затвори първия сет. Във втората част българката губеше с 1:4, но спечели пет поредни гейма, с което стигна до успеха.

26-годишната софиянка заработи 1800 долара и 13 точки, а във втория кръг на квалификациите ще играе срещу Олга Савчук (Украйна).

27-годишната Савчук е номер 215 в световната ранглиста. Тя няма спечелени титли в кариерата си и е заработила около 1.16 милиона долара от наградни фондове. Савчук има една победа в единствената си среща с Каратанчева с 6:3, 7:5 в Палермо (Италия) през 2009 година./БТА