Двукратната шампионка и защитаваща титлата си от миналия  сезон Серeна Уилямс (САЩ) ще бъде съперничка на най-добрата  българска тенисистка Цветана Пиронкова във втория кръг на  турнира в Пекин с награден фонд 5,43 милиона долара.

Поставената под номер 1 Уилямс преодоля колебливо начало, но все пак стигна до успеха над квалификантката Силвия  Солер-Еспиноса (Испания) със 7:5, 6:2 за 74 минути. 33-годишната американка допусна изоставане от 0:5 след само  15 минути игра в първия сет, отрази сетбол в шестия гейм, след  което водачката в световната ранглиста доминираше напълно.

Серeна Уилямс има 63 титли в кариерата си и е заработила  рекордните почти 61 милиона долара от наградни фондове като  професионалистка. Тя има две трисетови победи в два мача срещу Пиронкова  досега. Американката първо печели с 5:7, 6:1, 6:1 на "Ролан Гарос"  през 2007 година, а през 2011 обръща пловдивчанката и на трева в Ийстбърн с 1:6, 6:3, 6:4.

Квалификантката Пиронкова се класира за втория кръг в Пекин  след победа по-рано днес над участващата с "уайлд кард"  шампионка в надпреварата от 2005 година Мария Кириленко (Русия)  с 6:4, 6:1./БТА