Поставената под номер 2 в основната схема Петра Квитова (Чехия) отпадна в първия кръг на силния турнир на твърди кортове в китайската столица Пекин с награден фонд 4.7 милиона долара.

Квитова загуби от италианката Сара Ерани с 5:7, 4:6 за 2:08 часа. Чехкинята допусна шест пробива в мача.

Във втория кръг Ерани ще срещне Каролин Гарсия (Франция), която победи Чжън Сайсай с 6:2, 6:2.

От надпреварата отпадна и номер 9 Каролина Плишкова (Чехия), която отстъпи пред Слоун Стивънс (САЩ) с 3:6, 2:6.

Третата поставена Флавия Пенета (Италия) се наложи над представителката на домакините Хан Синюн със 7:5, 4:6, 6:4 за 2:27 часа.

Номер 7 Карла Суареса Наваро спечели първия сет с 6:3 за 47 минути срещу Леся Цуренко (Украйна), след което съперничката й се отказа поради контузия./БТА