Защитаващата титлата си Петра Квитова се класира за четвъртфиналите на турнира в Ню Хейвън с награден фонд 761 000 долара.

Шестата в схемата чехкиня, бронзова медалистка на сингъл от Олимпиадата в Рио, се наложи над Южени Бушар от Канада с 6:3, 6:2.

Квитова губеше с 1:3 в първия сет, но спечели 10 поредни гейма и обърна развоя на срещата.

На четвъртфиналите Петра Квитова ще срещне Екатерина Макарова от Русия, която във вторник надигра латвийската квалификантка Анастасия Севастова с 6:3, 6:2.

Белгийката Кирстен Флипкенс победи Каролине Гарсия от Франция със 7:6(3), 7:5 и си осигури мач срещу водачката в схемата Агниешка Радванска от Полша.

Втората в схемата Роберта Винчи от Италия също продължава напред след победа над Ана Конюх (Хърватия) с 6:2, 6:2.

На четвъртфиналите Винчи ще срещне шведката Йоана Ларсон, която се наложи над Шелби Роджърс (САЩ) със 7:6(1), 6:4./БТА