Защитаващата титлата си Йохана Ларсон (Швеция) се класира за полуфиналите на турнира по тенис за жени на червени кортове в шведския град Бостад с награден фонд 250 хиляди долара.

Поставената под номер 8 Ларсон победи четвъртата в схемата Аника Бек (Германия) със 7:5, 6:1 за 80 минути.

През миналата година Ларсон спечели титлите и на сингъл и на двойки. Тя ще играе в спор за място на финала срещу победителката от мача между номер 2 Сара Ерани (Италия) и квалификантката Катерина Синякова (Чехия).

Другият полуфинал ще противопостави две представителки на Германия. Номер 6 Лаура Зигемунд елиминира Лара Арубарена Весино със 7:5, 6:3, а Юлия Гьоргес спечели срещу италианската Карин Кнап с 4:6, 6:2, 6:3 за 1:56 час. /БТА