Българката Ани Вангелова се класира за втория кръг на международния турнир по тенис на червени кортове в Созопол с награден фонд 10 хиляди долара.

Поставената под номер 6 Вангелова се справи с Йелена Стоянович (Австралия) с 6:1, 6:4 за 80 минути, след като навакса изоставане от 2:4 гейма във втория сет.

Така тя се присъедини към Петя Аршинкова, Розалина Юсева, Елена Тренчева, Зиновия Ванева и Гергана Топалова, които стартираха с победи в надпреварата вчера.

За място на четвъртфиналите Вангелова ще се изправи срещу състезаващата се за Белгия Михаела Боев, която елиминира преминалата през квалификациите българка Михаела Кафтанова със 7:6(3), 6:1 след почти два часа игра.

Друга българка Вивиан Златанова пък се отказа заради болки в долната част на гърба при 6:0, 6:7(2), 0:3 в мача от първия кръг срещу поставената под номер 4 Ангелина Журавльова (Русия).