Защитаващият титлата си Новак Джокович (Сърбия) стартира с победа участието си на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

29-годишният Джокович, който е трикратен шампион в турнира, победи в първия кръг участващия с "уайлд кард" Джеймс Уорд (Великобритания) с 6:0, 7:6(3), 6:4 за 2:03 часа.
Сърбинът спечели първите девет поредни гейма в двубоя, след което настъпи спад в играта му.

Уорд, който дебютира на Централния корт на "Уимбълдън", изравни за 5:5, след което се стигна до тайбрек. В него Джокович поведе с 5:1 и спечели със 7:3 точки.
Номер 1 в света направи пробив за 3:1 в третия сет и до края лесно приключи мача.

Във втория кръг Джокович ще играе срещу Адриан Манарино (Франция), който отстрани британеца Кайл Едмънд с 6:2, 7:5, 6:4.

Номер 9 Марич Чилич (Хърватия) наниза 18 аса при победата над Брайън Бейкър (САЩ) с 6:3, 7:5, 6:3 за 1:50 час.
Испанецът Давид Ферер, 13-и поставен, елиминира Дуди Села (Израел) с 6:2, 6:1, 6:1 за 75 минути.

Номер 23 Иво Карлович (Хърватия) се спаси със своя сънародник Борна Чорич след 7:6(8), 7:6(7), 6:4 за 2:13 часа.
Карлович завърши мача с 26 аса.

Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) надделя над Денис Кудла (САЩ) със 7:6(5), 7:5, 2:6, 1:6, 6:3 за 3:06 часа.

Николас Алмагро (Испания) победи Рожерио Силва (Бразилия) с 6:3, 7:6(6), 5:7, 3:6, 6:3 за 3:05 часа, а Лукаш Лацко (Словакия) спечели срещу Паоло Лоренци (Италия) с 6:4, 6:7(5), 7:5, 6:3 за 2:55 часа.

Пиер-Юг Ербер (Франция) се наложи над номер 21 Филип Колшрайбер (Германия) със 7:5, 6:3, 3:6, 6:3.