Григор Димитров взе лека победа на старта на US Open, надделявайки с 3:0 сета /6:4, 6:2, 6:4/ срещу австралиеца Матю Ебдън.

Българският тенисист си осигури 45 точки за световната ранглиста, а в опит за втора поредна година да вземе поне две победи в основната схема в Ню Йорк, ще се изправи срещу Михаил Кукушкин или Йен-Хсун Лу.

Димитров имаше видимо превъзходство срещу Ебдън и в нито един момент не постави под съмнение успеха си срещу 130-ия в световната ранглиста.

Димитров взимаше леко своите подавания, докато Ебдън изпитваше видими трудности. Така във всеки един от сетовете нашият стигна до решителни пробиви и уверено взе своето в мача.

Проследихме срещата на живо в Gong. bg.

Ето как се разви мачът:

Оспорван първи гейм, Ебдън срещна затруднения, но все пак успя да вземе своето подаване и да поведе с 1:0.

Григор с видима лекота спечели на нула при свой сервиз и изравни - 1:1 в първия сет.

Ебдън поведе с 2:1, след като спечели отново подаването си. Геймът бе почти пълно копие на първия.

Отново лек успех за българина при негов сервиз и пак на нула. Равенство 2:2.

Ебдън пак положи доста усилия, но не допусна пробив и сега. Австралиецът води с 3:2.

Първо затруднение за Гришо при негово подаване. Все пак успешен край на гейма и ново равенство - 3:3.

Пробив на Григор! При това убедително взе гейм на нула и аванс от 4:3 за българина.

Отново лек успех за нашия тенисист при негов сервиз и 5:3 в негова полза.

Австралиецът успя да се задържи в сета и намали резултата на 5:4 в полза на Димитров.

Григор спечели с 6:4 първия сет и поведе с 1:0!

Ебдън стартира втория успех с труден успех при свое подаване, както беше и в първия.

Димитров също в стила си от първия сет взе леко своя сервиз - 1:1.

Пробив за Димитров и преднина за него от 2:1.

Гришо покачи преднината си на 3:1 във втория сет.

Нов пробив за българина и вече категорична преднина от 4:1 за него.

Григор Димитров е съвсем близо до успеха и във втория сет - 5:1 в негова полза.

Ебдън успя да съкрати аванса на българина, макар да е безнадеждно далеч от него - 5:2 за Гришо.

Убедителен завършек на нула на втория сет за Димитров. Той го печели с 6:2 и води с 2:0.

Ебдън взима първия гейм в третия сет и повежда 1:0.

Бързо изравняване за Григор - 1:1.

Австралиецът отново беше стабилен с началния удар на своя страна. Той даде само една точка на Григор, а спечели подаването си с премерено излизане на мрежата и хубаво воле от бекхенд - 2:1.

Ебдън успя да вземе своето подаване и повежда с 3:2 в третия сет.

Бърз отговор на Григор и ново изравняване - 3:3.

Ето го пробивът на Гришо в третия сет и 4:3 за него.

Димитров вече е на крачка от победата - 5:3.

Ебдън остава в мача, губи с 0:2 сета и 4:5 засега.

Григор спечели и третия сет - с 6:4, а с това и мача с 3:0.