Сергей Бобровски спаси 36 удара и помогна на сензацията Калъмбъс да спечели с 2:1 у дома срещу Монреал и така да задържи 1-ата позиция в НХЛ преди Коледа.

Отборът от щата Охайо постигна 12-а поредна победа, а със спечелените 50 точки те регистрират и най-добрия си старт в клубната история. Блу Джакетс нямат загуба от 26-и ноември.

Монреал, които бяха по-активни през цялия мач и отправиха 37 удара срещу 24, остават на върха в Атлантическата дивизия с 46 точки, три пред Отава.

Сам Гагнър откри резултата в 17:50 минута на първата част, 16 секунди след като Канейдиънс бяха наказани за прекалено много хора на леда. Това е негов 15-и гол за сезона.

Брандън Саад вкара за 2:0 с 13-ото си попадение за сезона в 1:22 минута на втората част. Монреал опита да стигне поне до равенството, но единствено Джеф Петри успя да се разпише в 9:08 минута на третия период.

Минесота Уайлд - друга сензация на сезона, размаза със 7:4 Рейнджърс като гост. Така Минесота записа 10-а поредна победа, която ги изкачи на 2-о място в Централната дивизия, на 3 точки от лидера Чикаго.

Мико Койву, Нино Нийдеррайтер и Марко Скандела се разписаха в горещия втори период на мача. Другите голове за победителите вкараха Микаел Гранлунд, Джейсън Зукър, Мат Думба и Чарли Койл. Койл добави и три асистенции, докато Койву и Зукър имат по три точки в мача всеки.

Питсбърг отнесе Ню Джърси с 4:1, а Сидни Кросби вкара 24-ото си попадение, което го оставя на върха при голмайсторите в Лигата. Чад Рюуедъл вкара първия си гол за Пингвините изобщо, Ерик Фер и Патрик Хорнквист също бяха точни, докато вратарят им Марк-Андре Фльори спаси 22 шута. С победата Питсбърг събра 49 точки и се движи на 1 зад Калъмбъс.

Капитанът на Аризона Койотис - Шейн Доун, вкара своя гол номер 400 в 1500-ия си мач в НХЛ, но тимът му падна 1:4 на собствен терен от Торонто. Новобранецът за Кленовите листа Остин Матюс записа първа точка в първия си мач в НХЛ, а по ирония на съдбата той е роден именно в Глендейл, където Койотис играят мачовете си.

Лео Комаров вкара два гола за гостите от Канада, Конър Браун и Уилям Нюландер също вкараха по веднъж.

Вашингтон отнесе с 4:0 Тампа Бей с два гола на Джон Карлсън, един на Алекс Овечкин, а вратарят Брандън Холтби спаси 23 удара за третия си шътаут през сезона. Първото попадение в мрежата на вратаря Андрей Василевски падна още в 55-ата секунда, а с този успех столичани имат 44 точки и са 4-и в Столичната дивизия.

В дерби на Запад Сан Хосе се справи с 3:2 след продължение над Едмънтън и го свали от върха. За Акулите Кевин Лабанц вкара два гола, в това число и победния в 3:24 минута на допълнителното време. Сан Хосе има 43 точки, Едмънтън- 42 на първите две места в Тихоокеанската дивизия.

Джо Павелски вкара третото попадение в мача за Сан Хосе, които могат да се похвалят с шеста победа в седем мача. Вратарят им Мартин Джоунс спаси пък 16 удара.
Детройт Ред Уингс победи Флорида с 4:3 след дузпи, но Червените криле са чак 7-и в Атлантическата дивизия, на 6 точки от 3-ия Бостън. Томас Ванек и Франс Нилсен вкараха при дузпите за тях. В редовното време точни за гостите бяха Антъни Манта, Дрю Милър и Нилсен, докато домакините от Флорида търпят четвърто поражение в последните си 6 мача.