19-годишният нападател Остън Матюс записа най-резултатния дебют в история на НХЛ, след като вкара четири гола за тима на Торонто в първия ден от новия сезон в първенството по хокей на лед на САЩ и Канада.

Торонто обаче загуби гостуването на Отава с 4:5 след продължение.
В края на юли Торонто привлече Остън Матюс като номер 1 от драфта на новаците в Националната хокейна лига.

19-годишният нападател е 12-ия номер 1 в драфта, който отбелязва гол при дебюта си в Лигата.

Кайл Търис донесе победата на Отава с гол в 37-а секунда на продължението. Той се разписа два пъти в мача, като с първото си попадение изравни резултата 6:45 минути след началото на третата част. Боби Райън, Ерик Карлсън и Дерик Брасард също отбелязаха голове за домакините.

Федерик Андерсън направи 25 спасявания за Торонто, а Крейг Андерсън отрази 34 шайби за Отава.

Сейнт Луис победи като гост Чикаго с 5:2. Крилото Владимир Тарасенко вкара два гола и се отличи с асистенция, а Сейнт Луис отбеляза три попадения при числено превъзходство.

Защитникът Кевин Шатенкърк и центърът Пол Щастни записаха по един гол и две асистенции за победителите. Скоти Ъпшол оформи крайното 5:2. Ричард Паник и Райън Хартмън бяха точни за Чикаго.

Сан Хосе надделя с 2:1 над Лос Анджелис в друг среща от първенството.

Защитникът Брент Бърнс донесе победата на домакините с гол в началото на третата част.

Едмънтън спечели срещу Калгари със 7:4. Конър МакДейвид се отличи с два гола и асистенция.