Ню Йорк Айлендърс победи Питсбърг с 4:1 в среща от редовния  сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Домакините стигнаха до успеха с попадения на Андерс Лий, Брок Нелсън и Джон Таварес в третата част на мача. Вратарят Ярослав Халак направи 27 спасявания.

Евгени Малкин даде аванс на "пингвините" през първата  третина, но във втората Мат Мартин изравни. Питсбърг и Ню Йорк Айлендърс имат по 28 точки на върха в  дивизия Метрополитън.

Томаш Плеканец се отличи с гол и асистенция при победата на  Монреал като гост на Бостън с 2:0.  Андрей Марков откри резултата през първата част с попадение  номер 100 за тима в неговата кариера. Вратарят на Монреал Кори Прайс отрази 33 удара. Отборът  записа осма победа в девет срещи.

Тампа Бей спечели срещу гостуващия Минесота с 2:1, а Стивън  Стамкос вкара 14-ия си гол за сезона.  Алекс Килорн се разписа в четвърти пореден мач, а Антон  Стралман направи две асистенции. Зак Паризи беше точен за Минесота.

Филаделфия спечели срещу Кълъмбъс с 4:2 след попадения на  Брейдън Шен, Марк Стрейт, Уейн Симъндс и Брейдън Кобърн. Якуб Ворачек и Клод Жиру добавиха всеки по две асистенции.  Жиру достигна границата от 400 точки в НХЛ с първото си голово  подаване.

Бъфало постигна трети пореден успех, след като се наложи над Вашингтон като гост с 2:1. Победното попадение реализира Тори  Мичъл.

Джейми Бен вкара два гола през първата част при успеха на  Далас с 5:4 над носителя на купа "Стенли" Лос Анджелис. В други срещи Калгари победи Ню Джърси с 5:4 след дузпи, Чикаго разгроми със 7:1 като гост Едмънтън, а Сан Хосе отстъпи  пред Аризона с 3:4 след изпълнение на дузпи./БТА