След като по-рано през сезона тимът на Монреал Канейдиънс допусна 10 гола във вратата си в мача с Кълъмбъс Блу Джакетс, тази нощ лидерът в Източната конференция на НХЛ на свой ред реализира 10. Това се случи при успеха с 10:1 над Колорадо Аваланш.

Домакините вкараха шест гола още през първата 14 минути на двубоя. До края на втората част Монреал поведе с 9:1, а в последния период единствено Макс Пачорети намери мрежата. Именно Пачорети бе най-добрият играч в мача, реализирайки 4 попадения. Брайън Флин добави два гола за домакините, а по един вкараха Артури Лехконен, Пол Байрън, Александър Радулов и Джеф Петри. За Колорадо точен бе Блейк Комо 13 секунди преди края на първата третина.

С хеттрик на Брейдън Шен Филаделфия постигна победа с 4:2 над гостуващия Далас. По този начин "летящите" взеха осма поредна победа, което не се бе случвало на тима в последните

15 години. Филаделфия изоставаше с 1:2 по-малко от 4 минути преди края на срещата, но с два гола на Шен и един на Якуб Ворачек домакините направиха пълен обрат и спечелиха. За Далас попаденията вкара Девин Шор, който бе точен в средата на първия и средата на третия период.

Отборът на Калгари Флеймс постигна шеста поредна победа, след като се наложи с 6:2 над Уинипег Джетс. Дъги Хамилтън вкара два гола за победителите, а по още един прибавиха Сам Бенет, Микаел Баклунд, Ланс Бума и Шон Монахан.

Николай Елерс Джейкъб Труба бяха точни за Уинипег. Кълъмбъс постигна седма победа в последните си 8 мача, след като се наложи с 6:2 над Ню Йорк Айлендърс, докато шампионът Питсбърг взе пета поредна победа, след като победи с 4:3 като гост Тампа Бей./БТА