Монреал се наложи над гостуващия Детройт с 2:1 след  продължение и записа трета поредна победа в Националната хокейна лига. Давид Дешарне реализира победното попадение в 56-ата секунда на добавеното време, а канадците се утвърдиха на върха в  класирането на редовния сезон с 12 точки от 7 мача.

Гостите поведоха с попадение на Хенрик Зетеберг и асистенция на Павел Дацюк във втората част, но в началото на третия период Алекс Калченюк изравни. Анти Раанта отрази 32 шайби в първия си мач за сезона и  помогна за победата на Чикаго с 4:0 над Филаделфия. Така той записа втори "шътаут" в кариерата си. Патрик Кейн се разписа два пъти, а Брендън Саад и Брайън  Бикел също вкараха за успеха.
Ерик Коул реализира две попадения, а вратарят Кари Лехтонен  спаси 43 удара при победата на Далас над гостуващия Ванкувър с  6:3. Вицешампионът Ню Йорк Рейнджърс навакса два гола пасив в  третата част и достигна до драматична победа над Ню Джърси в  регионалното дерби с 4:3 след продължение.

Кевин Клайн вкара решаващото попадение в 2:42 минута на  допълнителното време.  Фил Кесъл се отличи с два гола и асистенция за успеха на  Торонто над Ню Йорк Айлендърс с 5:2 като гост. Уинипег прекъсна серия от четири поредни загуби след 3:1 над гостуващия Каролина. Адам Лаури вкара първия си гол в НХЛ, а Андрю Лад и Дъстин  Байфюлиън също се разписаха.

Иржи Тлусти вкара за гостите, които единствени в лигата все  още нямат успех от началото на кампанията./БТА