Джош Бейли се разписа в 4:38 минута на продължението, за да осигури успеха с 3:2 на Ню Йорк Айлендърс над местния си съперник Рейнджърс в една от интересните контролни срещи преди старта на първенството на НХЛ. Кал Клатърбък добави другите два гола за Айлендърс, а вратарят им Жан-Франсоа Берюб спаси 23 удара.

Крис Крайдер и Никлас Йенсен пък отвърнаха с два точни изстрела за Рейнджърс. Също с продължение и също с резултат 3:2 завърши мача между Калъмбъс и Нешвил, като гостите от Калъмбъс грабнаха победата. Уилям Карлсон оформи крайния резултат 1:17 минути след началото на допълнителното време. Гостите поведоха с 2:0 в началото на втория период заради головете на Оливер Бьоркстранд и Зак Веренски.

Пи Кей Събън намали, а 7 минути и половина преди последната сирена Виктор Арвидсон беше най-съобразителен при меле пред вратата на Блу Джакетс и фиксира крайното в редовното време 2:2. В Квебек Сити Монреал се наложи с 4:3 над Бостън Брюинс, а Дан Кар наруши равенството 3:3 4:50 минути преди края на мача. Кар получи пас на синята линия от Здено Хара и прониза вратаря Туука Раск. Един от традиционно силните отбори в Лигата Анахайм Дъкс претърпя поражение с 1:2 при визитата си на Едмънтън. Марк Летесту вкара за 2:1 в средата на втория период на мача. Патрик Маруун му подаде, а преди това и се разписа за 1:0.

Ник Сьоренсен пък изравни за Патоците в края на първата третина. В Денвър местният Колорадо Аваланч се наложи с 2:0 над Минесота, а руският вратар на домакините Семьон Варламов спаси 30 удара. Крис Биргас и Карл Сьодерберг в рамките на 73 секунди през втората част бяха точни за успеха на Лавината. Резултати от други контроли: Бъфало- Каролина 2:0, Далас- Филаделфия 2:1 след дузпи, Чикаго- Денвър 6:1, Отава- Торонто 3:2 след продължение.