Националният отбор на България загуби с 1:4 от Ирландия в третия си мач от група 6 на квалификациите за европейското първенство за смесени отбори по бадминтон през 2015-а година, които се проведоха в Дъблин.

Така родните състезатели допуснаха първо поражение и завършват на второ  място в класирането, именно след домакините. На трето място е отборът на Норвегия, който по-рано днес се  наложи с 3:2 над Словакия.

За българския тим срещу Ирландия единствената победа  постигнаха на двойки Петя Неделчева и Димитрия Попстойкова,  които спечелиха с 21:7, 21:12 за 27 минути срещу Джени Кинг и  Шинийд Чембърс.

На смесени двойки Стилян Макарски и Димитрия Попстойкова  загубиха с 16:21, 14:21 за 40 минути от Клой Макгий и Сам  Макгий. Скот Евънс победи Благовест Кисьов с 21:15, 21:15 за 34  минути, а Петя Неделчева отстъпи с 13:21, 8:21 пред Клой Макгий.

На двойки мъже Скот Евънс и Сам Макгий спечелиха с 21:9,  21:9 за 27 минути срещу Пейо Бойчинов и Стилян Макарски./БТА