Пет километра бос по тартановата писта. Този подвиг сътвори младият 16-годишен състезател от Йемен по време на Световното първенство по лека атлетика в Пекин.

Въпреки че завърши последен в квалификационното бягане, Абдула Ал-Квабани направи истински фурор на „Птичето гнездо“. Предизвика овациите на публиката, която явно хареса нестандартното решение на бегача.

Абдула Ал-Квабани

източник: Gulliver/GettyImages

Младият състезател записа своя личен рекорд от 16:02:55 минути, но все пак пресече последен финалната линия след 5000 метра.

През цялото време Абдула бяга бос, без шпайкове. Именно затова привлече цялото внимание към себе си и дори лидерите в дисциплината този път останаха на заден план.

Мо Фара завърши втори в квалификационното бягане на 5000 метра с време 13:19.44 минути, изпреварен единствено от етиопеца Йомиф Кеджелча. Британецът вече спечели 10-те хиляди метра през уикенда, а победа в съботния финал на половината дистанция ще го превърне в единствения лекоатлет в историята, който печели последователни двойни победи на световни първенства. Мо Фара спечели на двете дистанции и на олимпийските игри в Лондон през 2012 година.

Включете се в новия Viber публичен чат на Gong.bg - следете коментарите под новините на журналистите в Гонг!