Общо шест медала - два златни, три сребърни и един бронзов  спечелиха българските състезатели в третия ден на Европейските  летни игри на Спешъл Олимпикс'2014 в Белгия.

Димитър Соколов от Смолян стана шампион по бадминтон при  мъжете, а бронз при жените взе Вероника Демирева също от Смолян. Техен треньор е Александър Димитров.

В турнира по лека атлетика България завоюва един златен и  три сребърни отличия. Шампион на дълъг скок стана 16-годишният Валерий Досей от  Пловдив. Сребърни медалисти в същата дисциплина са Илия Данаилов,  22-годишен от Банско, и Мартин Петров, 17 години от Русе, а Ана  Праматарова от Бургас завърши втора в спринта на 100 метра.

Мирослава Петрова, 32-годишна от Сандански, се нареди на  пето място на 100 метра в нейната група. Отборът по лека атлетика е с треньори Емил Иванов и Димитрия Халилянова./БТА