Най-добрата българска състезателка Петя Неделчева отпадна на полуфиналите на международния турнир по бадминтон в италианската столица Рим с награден фонд 15 хиляди долара и спечели бронзов медал от надпреварата.

Неделчева, шеста поставена в основната схема, загуби от водачката в схемата Беатрис Коралес от Испания с 21:19, 18:21,  7:21 за 53 минути.

Възпитаничката на Орлин Цветанов показа невероятна игра през първите два гейма, но в последния не й достигнаха физически сили и съперничката й спечели мача.

"Доволен съм, че вече играе нейната игра. Друг въпрос са обективните причини. Тя изкара ужасен грип и все още не е напълно възстановена. Физическата й подготовка е под 50
процента, но играта й е фантастична", коментира Орлин Цветанов след мача.

За Неделчева това беше четвърта среща на турнира и трета, която продължава повече от 50 минути.

Откритото първенсто на Италия по бадминтон се провежда в предградието на Рим Остиа, а в залата има шест корта./БТА