Паднахме от Гваделупа на Междуконтиненталния турнир по хандбал
Паднахме от Гваделупа на Междуконтиненталния турнир по хандбал

Националният отбор на България за жени до 20 години започна със загуба участието си на Междуконтиненталния турнир по хандбал “Чалъндж Трофи” в Габрово. Възпитаничките на Христо Коев и Веселина Златева бяха надиграни от Гваделупа с 22:26 (8:14).

Тимът от островната държава, която е департамент на Франция, пребори с физика и здрава игра в защита българките. Тимът е шампион на турнира в Карибския басейн и Северна Америка, като триумфира с титлата след победи над Мексико и Канада.

Отборът на Гваделупа поведе след по-добро първо полувреме с 14:8. Българките започнаха много силно втората част и успяха да вкарат 6 безответни гола, за да изравнят до 14:14. След това обаче гостите започнаха отново да трупат преднина и в крайна сметка да спечелят мача след 26:22.

Българките пък са настоящ носител на трофея, но са в Габрово без голямата си звезда Елизабет Оморегие, която заедно с клубния си отбор “Крим” се готви за мач в Шампионската лига.

Най-резултатна за България беше Лора Сарандева с 8 гола, а Милена Великова добави 5.

Турнирът беше официално открит по-рано, като в програмата се включи фолклорен ансамбъл “Габровче”, който поздрави присъстващите с национални народни танци. Зрителите в залата пък станаха свидетели на специално изработени видео клипове, които представиха участниците в надпреварата.

По-рано днес Узбекистан победи с 36:32 тима на Сенегал, а другият участник при жените Нова Зеландия почива.

При мъжете Колумбия победи с 34:26 Таити, а Кабо Верде надигра с 38:23 Узбекистан. Тимът на Фарьорски острови почива.

В турнира участие взимат шампионите от петте континента в “Чалъндж Трофи”, а победителите при мъжете и жените ще бъдат определени по системата “всеки срещу всеки” в групата, като за победа се дават 2 точки, а за равенство 1.

Утре от 20,00 часа България играе срещу Сенегал, а Гваделупа с Нова Зеландия. Мачовете при мъжете са Таити - Кабо Верде от 14,00 часа и Колумбия - Фарьорски острови от 18,00 ч.