Министерството на спорта раздаде първите награди в церемонията Нощта на шампионите, като бяха отличени легенди на българския спорт с "Венец на победителя", а също така и младите таланти от изминалата 2015-а година. Българският спортен тотализатор пък осигури 200 хиляди лева за награди. Венецът беше предвиден за ветераните, а младите и актуалните победители получиха чекове.

Имаше и две категории за подрастващи спортисти- млад талант до 14 години и млад талант до 23 години, а след това бяха наградени Габриела Петрова (лека атлетика) като най-добър спортист, и треньорът на волейболните национали Пламен Константинов, както и самият отбор в категориите спортист, треньор и отбор на годината. Така тримата победители дублираха наградите си от анкетата на журналистите за Спортист на годината.

Най-добра млада надежда до 14 години: Адриан Андреев (тенис)- награда 10 хиляди лева, 5000 лева за неговия треньор и майка Мариана Савова

най-добър млад спортист до 23 години: Даниел Асенов (бокс)- за европейската титла за мъже, 10 хиляди лева; 5000 лева за треньора му Димитър Мутафов

награда за спортисти с увреждания: Ружди Ружди (гюле)- 10 хиляди лева, и треньорът му Радостин Тодоров с 5000 лева

отбор на България: национален отбор по волейбол за мъже

треньор на годината: Пламен Константинов (национален селекционер на мъжкия отбор по волейбол)- 50 хиляди лева

спортист на годината: Габриела Петрова (лека атлетика) - 2-о място на Европейското първенство в зала в дисциплината троен скок: 50 хиляди лева
личният й треньор Атанас Атанасов е награден с 10 хиляди лева

"За мене е огромна чест да бъда наградена пред най-големите шампиони на България. Благодарение на подкрепата на Министерството на спорта и на БСТ, ние смело вървим по вашите стъпки да радваме България. Надявам се, че ще успеем да спечелим медали в Рио", заяви от своя страна Петрова./БТА