Теодор Георгиев - Спортен талант на „Еврофутбол“, спечели бронзов медал от Европейското първенство по таекуондо за студенти, което се проведе в Риека, Хърватия.

Дупничанинът, който бе поставен под №2 в ранглистата, започна директно от втория кръг, където победи представител на Словакия със златна точка след равенство в редовното време. На ¼-финалите Теодор надигра безапелационно австриец с 12:5, а на полуфинала загуби от черногорец с 3:5 и така не успя да се намеси в битката за златния медал.

Това е пореден успех на 25-годишния спортист, който тази година има сребро от турнир в Австрия клас G1.

Gong.bg e сред медийните партньори на програма „Спортни таланти“, която е част от мащабния социален проект на „Еврофутбол“ – „Печелиш и помагаш“, който стартира през 2007 г. До момента чрез него са реализирани 20 кампании, насочени към различни проблемни сфери от нашия живот.